ІНФОРМАЦІЯ про хід виконання рішенням Покровської міської ради

foto

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання рішенням Покровської міської ради Донецької області

від 17.01.2018 № 7/50-10 «Про Комплексну програму підтримки

учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців

міст Покровськ, Родинське та смт. Шевченко на 2018-2021 роки»

 

 

            Покровська міська рада Донецької області на виконання заходів Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців міст Покровськ, Родинське та смт. Шевченко на 2018-2021 роки, затверджених рішенням Покровської міської ради Донецької області від 17.01.2018 № 7/50-10 інформує про наступне:

          Станом на 01.01.2021рік на обліку в управлінні соціального захисту населення міської ради знаходиться 674 учасників операції об’єднаних сил та учасників антитерористичної операції, 8 учасників війни АТО та 13 осіб, які мають інвалідність.

УСЗН провадиться робота щодо надання пільг та переваг учасникам операції об’єднаних сил та учасників АТО та членам їх сімей. Для більш зручного прийому та обслуговування учасників АТО та членів їх сімей відкрито окрему громадську приймальню з окремим входом. В приймальні розміщено інформаційний стенд та організовано куточок з пам’ятками та інформаційними матеріалами для відвідувачів, які приймаються без попереднього запису, першочергово. 

З метою вивчення потреб учасників АТО проводиться їх анкетування. Одним з питань якої є питання з надання органами соціального захисту населення послуг соціальної та професійної адаптації. Здійснюються заходи із соціальної та професіональної адаптації учасників АТО, витрачено 68,0 тис. грн. для 9 осіб та 161,4 тис. грн. витрачено на надання послуг з психологічної реабілітації для 14 осіб.

Управлінням соціального захисту населення розроблена «Пам’ятка для учасників антитерористичної операції» та направлена  в установи і заклади, які надають соціальні послуги та на сайті  міської ради розміщена «Пам’ятка про порядок надання пільг учасникам антитерористичної операції».

 З місцевого бюджету виділені кошти для розробки програми  СКАУ «Центр допомоги учасникам ООС(АТО)», яка успішно   працює. На цьому сайті можливо прочитати всі законодавчі акти, зміни до законодавства, місцеві програми та всі новини, які стосуються учасників АТО. Також є можливість задати питання в «онлайн - режимі».  

        Проведено  УСЗН призначення компенсації на придбання житла учасникам АТО з числа ВПО 30 особам на загальну суму 26 млн.792 тис. грн., виплата проведена 6 особам на суму 5,8 млн. грн.  

         Завдяки місцевій програмі до Дня Незалежності за рахунок коштів місцевого бюджету  матеріальну допомогу отримали 13 осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО, 12 сімей загиблих учасників антитерористичної операції  та 445 учасників бойових дій (операції об'єднаних сил), які знаходяться на обліку в управлінні  на загальну суму 332,9 тис. грн. Ця програма діє в поточному році.

 

       Згідно Положення  «Про надання матеріальної допомоги за рахунок  коштів місцевого бюджету» передбачена матеріальна допомога, в тому числі для представників родин учасників АТО. Протягом року 16 осіб (родини загиблих військовослужбовців в АТО) отримали 78,0 тис. грн. Один учасник бойових дій з числа учасників антитерористичної операції отримав  7,0 тис. грн. на лікування дитини, учасник бойових дій  АТО отримав   3,0 тис. грн. (лікування  COVID-19). Прийняті документи на розгляд комісії від 1 учасника  бойових дій АТО на виплату одноразової матеріальної допомоги за рахунок коштів місцевого бюджету депутатами Покровської міської ради Донецької області на виконання депутатських повноважень на загальну суму 15,0 тис. грн.(лікування дитини).

        Подарункові набори до дня Захисника України отримали 13 осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 6,0 тис. грн. та 13 родин загиблих,померлих, зниклих безвісті учасників АТО/ООС на загальну суму 3,1 тис. грн.  До  5 травня подарункові набори отримали матусі (4), сини яких, загинули (померли)  під час безпосередньої участі  у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях на суму 1,4 тис. грн.

        Члени сімей військовослужбовців, які постійно проживають на території України, зареєстровані за місцем проживання і проживають сумісно з родиною  в м.Покровськ, м.Родинське або с.Шевченко, мають статус учасника антитерористичної операції, або учасника бойових дій що брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення в східних областях України мають можливість отримати одноразову матеріальну допомогу із місцевого бюджету. Для  родин загиблих учасників АТО надається матеріальна допомога на поховання в розмірі 100,0 тис. грн. кожному члену сім*ї   та 20,0 тис. грн. на спорудження надгробка на могилі загиблого.

         За рахунок коштів обласного бюджету особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції та члени сімей загиблих учасників антитерористичної операції отримали одноразову матеріальну допомогу 29 осіб на загальну суму 186,0 тис. грн.

        Всі зареєстровані в управлінні учасники антитерористичної операції та члени їх сімей користуються пільгами на 75% оплату житла та комунальних послуг. Крім того, виділено кошти із місцевого бюджету на оплату 50% пільги на ЖКП  учасникам АТО, у 2020 році витрачено  1,2 тис. грн.

         Забезпечені безкоштовним харчуванням учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів дітей, один з батьків, який знаходиться в зоні АТО або демобілізований із зони АТО (353 дитини), діти один з батьків, яких загинув під час операції об'єднаних сил (3 особи). Забезпечено безкоштовним харчуванням вихованців дошкільних закладів дітей, в яких один з батьків знаходиться у зоні АТО або демобілізованих із зони АТО (88 особи). 

Приділяється увага патріотичному вихованню дітей. Відділом освіти першочергово влаштовувалися до дошкільних навчальних закладів діти дошкільного віку, в сім’ях яких один з батьків-військовослужбовців знаходиться у зоні АТО або демобілізованих із зони АТО. Безкоштовно беруть участь діти учасників АТО, у яких один з батьків знаходиться у зоні АТО або демобілізований із зони АТО у культурно-мистецькій акції до Дня Збройних сил України.

          Для проведення тематичних заходів різної направленості в закладах культури  залучаються учні загальноосвітніх шкіл міста, серед яких є діти учасників бойових дій на Сході України при проведенні виховної роботи з нагоди: річниці Збройних Сил України; Дня Перемоги; Дня Захисника України; Дня Національної Гвардії України.

        Дітей учасників АТО, у яких один з батьків знаходиться в зоні АТО або демобілізованих із зони АТО звільнено  від сплати за навчання у школі естетичного виховання при наявності письмового розпорядження Покровської міської ради.  У міському шпиталі селища Динасового заводу проводили концерти  учнів музичних шкіл до: Річниці Збройних сил України; Дня перемоги; Дня козацтва; Дня Захисника України. Залучали громадські організації учасників АТО та активних громадян, демобілізованих із зони АТО до організації культурно-просвітницьких заходів патріотичного спрямування. «Небесна Сотня: пам’ятай» (інформаційно-тематична виставка до Дня Героїв Небесної Сотні). Організовували співпрацю з громадськими організаціями учасників АТО щодо патріотичного виховання молоді «З вдячністю за наше майбутнє» (написання листів та малюнків до Дня українського добровольця),

«Військо сильне духом» (онлайн-привітання до Дня створення НГУ),  «Разом сила» (онлайн – привітання до Дня Захисника  України), «Героїв стежина - від батька до сина» (онлайн концерт-привітання до Дня Збройних Сил України).

          Протягом 2020 року створювали тематичні виставки, експозиції, у тому числі фотовиставки, присвячені загиблим  учасникам АТО. «Герої не вмирають…Просто йдуть…» (мітинг-реквієм до Дня пам’яті загиблих захисників України). «Музейна бібліотека» до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за Незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Виставка «Війна РФ проти України» (виставка надана Дніпропетровським національним історичним музеєм ім. Д.І.Яворницького).

 Віртуальна екскурсія залом «Військовий конфлікт на Сході України»  до Дня захисника України та до Дня козацтва. Згідно наказу директора КЗ «Покровського історичного музею» останній вівторок місяця надається право безкоштовного відвідування музею та музейних виставок, можливість безкоштовного відвідування залів бібліотек та бібліотечних виставок  дітям учасників АТО. 

           Медикаментозне лікування отримали 189 учасників АТО у військовому мобільному шпиталю № 66. Центр первинної медико-санітарної допомоги надає першочергове медичне обслуговування учасникам бойових дій, учасникам проведення АТО. Демобілізовані учасники АТО забезпечені пільговими лікарськими засобами за рецептами  лікарів – 11 осіб, з них 1 жінка  на загальну суму 37,5 тис. грн. На протезування  було витрачено 17,8 тис. грн.

У КЛПЗ "ПМСП" надана безкоштовна  стоматологічна  допомога згідно Програми з стоматологічного обслуговування населення  міст Покровськ, Родинське, смт. Шевченко  на 2020 рік щодо безкоштовного стоматологічного обслуговування учасників операції об'єднаних сил та учасників АТО:

- по ортопедичному відділенню  -  7 чол. на суму 22,3 тис. грн.

- по лікувальному відділенню -  9  чол. на суму  2,9 тис. грн.

          Покровським міським центром зайнятості з метою розгляду проблемних питань соціальної спрямованості учасників АТО/ООС за участю представників державних та громадських установ та організацій проведено 3 інформаційні семінари он-лайн режимі для учасників АТО та військовослужбовців. За рахунок коштів місцевого бюджету 4 дітей, батьки, яких є учасниками бойових дій АТО забезпечені путівками  на  оздоровлення  в  дитячих оздоровчих закладах (КП ОДМСОК «Перлина Донеччини»). За рахунок коштів  обласного бюджету отримали оздоровлення 4 дітей («Брусино», КП ОДМСОК «Перлина Донеччини», ДЗОВ «Яструбок»). Управлінням пенсійного фонду були надані індивідуальні консультації та роз'яснення щодо законодавства  учасникам  АТО,  проведено зустрічі з  Покровською  міською організацією ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок АТО.  При підтримці  Покровсько - Ясинуватського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки  створена  громадська  організація  «Спілка  ветеранів  та інвалідів АТО  у місті Покровськ" та  надана  допомога  при  зборі матеріалів  для випуску Книги пам'яті (військовослужбовців Збройних сил України призваних військовими комісаріатами Донецької області, які загинули захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість України). УСЗН  співпрацює  з  регіональним  Центром  допомоги учасників АТО  при облдержадміністрації (визначено відповідального) по вирішенню проблем учасників АТО та членів  їх сімей. УСЗН постійно проводиться інформаційна робота через засоби масової інформації, установи і заклади соціальної сфери,  громадські організації, ведеться  роз'яснювальна  робота  щодо чинного законодавства, рішень  міської  ради з  цих питань.  Кожного дня ведеться консультації для учасників  АТО/ООС, де розглядаються та вирішуються питання різного характеру, у т.ч. проблемні питання соціальної спрямованості, які входять до компетенції Покровсько-Ясинуватського ОМТЦК та СП. Соціальна підтримка членів сімей загиблих (померлих) воїнів АТО/ООС (надання консультацій різного характеру, сприяння у вирішенні проблемних питань, вітання зі святами дітей та батьків). 

В УСЗН постійно працює «гаряча  лінія», телефон «довіри»  з питань надання пільг та соціальних гарантій, послуг з реабілітації та медичної допомоги учасникам АТО  та членам їх сімей. Усі бажаючи мають можливість звернутися за допомогою таким чином.

Проводяться зустрічі з представниками Покровсько-Селидівського об’єднаного військового комісаріату, на яких розглядаються шляхи вирішення проблем учасників антитерористичної операції.

Постійно провадиться інформаційна робота через засоби масової інформації, установи і заклади соціальної сфери, громадські організації інформується населення з питань соціального захисту учасників АТО, родин загиблих в ході проведення АТО, ведеться роз’яснювальна робота щодо чинного законодавства, рішень міської ради з цих питань. Розповсюджується інформація щодо прав громадян на соціальний захист і механізм їх реалізації.

Гаряча лінія підтримки участників АТО (ООС)
0 800-300-101