До відома сім’ям загиблим учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил).

Обласна державна адміністрація повідомляє, що 29 вересня 2020 року головою обласної державної адміністрації Кириленком П.О. проведено робочу зустріч з сім’ями загиблих ООС/АТО. Під час зустрічі обговорено проблемні питання, які турбують вказану категорію громадян.

Нагадуємо, що станом на сьогодні на території області проживають 215 членів з сімей загиблих учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил).

Відповідно до діючого законодавства місцеві органи виконавчої влади та місцеві органи самоврядування забезпечують вирішення невідкладних проблем з родин загиблих учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил).

Пунктом 8 частини першої статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вищевказана категорія громадян має право на проведення позачергового безоплатного капітального ремонту власних жилих будинків та першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир.

Порядок проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, затверджено ПКМУ від 20 травня 2009 року № 565.

Водночас, згідно з пунктом 204 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на інші передбачені законодавством пільги, що надаються особам, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».