Інформації для проведення робочої зустрічі голови облдержадміністрації з представниками громадських організацій.

Покровська міська рада для підготовки інформації для проведення робочої зустрічі  голови облдержадміністрації з представниками громадських організацій, які опікуються проблемами   учасників АТО/ООС та сім'ями  загиблих  учасників антитерористичної операції (операції об'єднаних сил)  надає відповідь підготовлену управлінням соціального захисту населення Покровської  міської ради Донецької області.

Станом на 22.09.2020 року в управлінні соціального захисту населення на обліку перебуває 692 особи з числа АТО/ ООС.

Рішенням міської ради №7/50-10 від 17.01.2018  затверджена Комплексна програма підтримки учасників операції об'єднаних сил та учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців  міст Покровська, Родинське та  смт. Шевченко на 2018-2021 роки. Програма передбачає комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою фінансової, соціальної, психологічної підтримки учасників АТО та членів їх  сімей,  сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем та покликана сприяти реалізації Указу Президента України від 18.03.2015 №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції». Головною метою даної програми є надання додаткових пільг у 2020 році, окрім передбачених законодавством, а саме:

- забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів дітей та вихованців дошкільних навчальних закладів дітей  в яких  один з батьків знаходиться в зоні АТО або демобілізований із зони АТО;

- безкоштовне перевезення учасників АТО;

- 50% пільга на оплату житлово-комунальних послуг учасникам АТО;

-безкоштовне перевезення учасників бойових дій  АТО/ООС та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС;

- надання одноразової матеріальної допомоги за рахунок коштів місцевого бюджету та у зв'язку з виконанням депутатських повноважень по заявам громадян;

- надання  матеріальної допомоги до Дня Незалежності особам  з інвалідністю внаслідок війни   АТО/ООС,   сім'ям   загиблих   учасників   антитерористичної  операції  та  учасникам бойових дій (операції об'єднаних сил), які знаходяться на обліку в управлінні соціального захисту;

- надання компенсації на спорудження надгробка на могилі померлої(загиблої) особи, смерть якої пов'язана з  безпосередньою участю в АТО/ООС;

- надання  одноразової матеріальної допомоги одному із членів родини загиблого військовослужбовця, який на момент смерті приймав безпосередню участь у бойових діях в зоні проведення операції об'єднаних сил в Луганській та Донецькій областях та  смерть якого пов'язана із захистом Батьківщини.

Також, для більш зручного прийому та обслуговування учасників бойових дій  АТО/ООС та членів сімей загиблих,  у приміщенні управління соціального захисту відкрито окрему громадську приймальню з окремим входом. В приймальні розміщено інформаційний стенд та організовано куточок з пам’ятками та інформаційними матеріалами для відвідувачів, які приймаються без попереднього запису, першочергово.

Управлінням соціального захисту населення з метою вивчення потреб учасників бойових дій АТО /ООС проводиться їх анкетування, роз'яснюються   пільги передбачені законодавством, розроблена «Пам’ятка для учасників антитерористичної операції» та направлена  в установи і заклади, які надають соціальні послуги. На офіційному веб-сайті міської ради розміщена «Пам’ятка про порядок надання пільг учасникам антитерористичної операції».

З місцевого бюджету виділені кошти для розробки програми  СКАУ «Центр допомоги учасникам ООС(АТО)», яка успішно   працює. На цьому сайті можливо прочитати всі законодавчі акти, зміни до законодавства, місцеві програми, всі новини, які стосуються учасників АТО/ООС та  є можливість задати питання в «онлайн- режимі».

Постійно проводяться зустрічі з представниками Покровсько-Селидівського об'єднаного комісаріату з питання розгляду проблемних питань, де розглядаються шляхи їх  вирішення.  В даний час зареєстрована у місті  та активно діє  Громадська організація  на допомогу учасникам АТО.

В управлінні соціального захисту населення постійно працює «гаряча  лінія», телефон «довіри»  з питань надання пільг та соціальних гарантій, послуг з реабілітації  АТО  та членам сімей загиблих. Усі бажаючи мають можливість звернутися за допомогою.

Постійно провадиться інформаційна робота через засоби масової інформації, установи і заклади соціальної сфери, громадські організації,  інформується населення з питань соціального захисту учасників АТО, родин загиблих в ході проведення АТО / ООС.