Професійна адаптація учасників АТО

У 2020 році продовжено реалізацію державної бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з метою повернення їх до мирного життя».

Зазначена бюджетна програма охоплює всіх учасників антитерористичної операції, яким встановлено один із таких статусів:

• учасника бойових дій відповідно до п. 19 та 20 частини першої ст. Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту » ( далі – Закон );
  • особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до п.1 та 11-14 частини другої ст. 7 Закону;
  • учасника війни відповідно п. 13 ст. 9 Закону.

Заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції спрямовані на відновлення професійних навичок і умінь учасників АТО, як невід’ємної складової адаптації до умов цивільного життя, забезпечення права на освіту впродовж життя, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці . Для отримання послуг з професійного навчання учасник АТО/ООС повинен звернутися до управління за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання ( перебування ).

Станом на 25.09.2020 року 6 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції отримують послуги з професійної адаптації в Красноармійській автомобільній школі ТСОУ по спеціальності «Водій транспортного засобу категорії «В» за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 45,0 тис. грн.