Інформація щодо виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 р. № 144 «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку» визначено механізм виплати за рахунок коштів державного бюджету одноразової грошової винагороди (далі - грошова винагорода) особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку, або членам їх сімей.

Одержувачами грошової винагороди є громадяни України з числа:

• осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” (далі - Герой України);
  • членів сімей осіб, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” посмертно, або у разі смерті Героя України (далі - члени сімей).

До членів сім’ї Героя України належать дружина (чоловік), діти, батьки.

Грошова винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України.

Грошова винагорода в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб на 1 січня 2020 р., виплачується:

• особам, яким звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку присвоєно до 1 січня 2020 р.;
  • членам сімей осіб, яким до 1 січня 2020 р. присвоєно звання Герой України посмертно або у разі смерті особи, якій до 1 січня 2020 р. присвоєно звання Герой України.