Зміни в системі освіти

Державне законодавство захищає інтереси не тільки громадян, які брали безпосередню участь у захисті свободи України, а й сімей військових. Пільги для дітей учасників бойових дій України передбачають можливість отримання безкоштовної середньої технічної або вищої освіти у вищих навчальних закладах України.

Законодавство регламентує, які пільги надаються дітям учасників АТО. На отримання пільгової освіти можуть розраховувати:

• учасники військових дій, небезпечних акцій протесту та збройних конфліктів;
  • діти військових, які брали участь в антитерористичній операції;
  • діти, чиї батьки загинули в процесі оборони суверенітету і свободи України;
  • діти, які мають державний статус переселенців.

Пільги дітям учасників АТО гарантовані законодавством України, тому кожен громадянин даної категорії може скористатися можливістю безкоштовного освіти.

На пільги учасникам АТО та їх сім'ям встановлюються чіткі стандарти в системі освіти. Діти, які не досягли двадцяти трьох років, можуть претендувати не тільки на бюджетне отримання освіти, але і на соціальні стипендії, безкоштовні підручники та методичні матеріали, а також проживання в гуртожитках державних університетів.

Питання про те, які пільги для дітей учасників АТО є, регулюється не тільки законами, які належать до військових дій на території Сходу України. Стандартизуючи правила і норми, влада враховує:

• основи соціального захисту дітей;
  • охорону дитинства;
  • охорону материнства.

У деяких регіонах України вже діють пільги в школі для дітей учасників АТО. Безкоштовне харчування зможуть отримувати діти дошкільного віку в дитячих садках і школярі.