Інші види допомоги учасникам АТО

Користування зниженими тарифами є лише одним напрямком програми підтримки учасника бойових дій. Всього в законі регламентовано близько двадцяти видів пільг, на які можуть розраховувати військові.

Пільги учасникам АТО в обов'язковому порядку передбачають отримання лікарських і медичних препаратів на безкоштовній основі. Також військовий має право на медичне обслуговування, консультацію та обстеження.

Особливо важливою сферою допомоги є протезування. Враховується не тільки стоматологічне обслуговування. Громадяни з особливим соціальним статусом можуть отримувати безкоштовні протези та інші, необхідні для повноцінного життя, вироби, консультації та обстеження.

Є приємні дрібниці і при встановленні засобів зв'язку. Учасники бойових дій та інваліди війни-позачергово обслуговуються компаніями, що надають послуги зв'язку. Держава забезпечує і знижки на надання послуг такого роду. Учаснику АТО доведеться платити всього двадцять відсотків від загальної суми тарифу. Додаткові витрати, пов'язані зі зв'язком і установкою стаціонарного телефону, знижуються на п'ятдесят відсотків. Абонентська плата нараховується в розмірі п'ятдесяти відсотків від загальної суми тарифу.

Пільги учасникам бойових дій передбачають обов'язкову щорічну фінансову допомогу, яка виплачується до п'ятого травня кожного року. КМУ встановлює розмір допомоги, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях участі громадянина в бойових діях.

До переліку пільг учасникам АТО входять і транспортні знижки. Військові та інваліди війни можуть скористатися п'ятдесятивідсотковою знижкою або один раз на рік отримати квитки (туди і назад) на абсолютно безкоштовній основі. Враховується транспорт:

• залізничний;
  • автомобільний;
  • авіаційний.

Скористатися такою можливістю можна тільки при наявності талона, який оформляється в певному відомстві. Для отримання дозволу на безкоштовний проїзд необхідно звернутися в той заклад, який займається питаннями оформлення особливого соціального статусу.

Також, учасники АТО звільнені від сплати військового збору, ставка якого дорівнює 1,5% від об'єкта оподаткування у всіх випадках.

Учасники АТО, які ведуть підприємницьку діяльність звільняються від сплати податків і зборів на період мобілізації.