Про Комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців міст Покровськ, Родинське та смт. Шевченко на 2018-2021 роки

foto

Покровська міська рада Донецької області на виконання заходів Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців міст Покровськ, Родинське та смт. Шевченко на 2018-2021 роки, затверджених рішенням Покровської міської ради Донецької області від 17.01.2018 № 7/50-10 інформує про наступне:

         у 2019 році на обліку в управлінні соціального захисту населення міської ради знаходиться 593 учасників операції об’єднаних сил та учасників антитерористичної операції.

УСЗН провадиться робота щодо надання пільг та переваг учасникам операції об’єднаних сил та учасників АТО та членам їх сімей. Для більш зручного прийому та обслуговування учасників АТО та членів їх сімей відкрито окрему громадську приймальню з окремим входом. В приймальні розміщено інформаційний стенд та організовано куточок з пам’ятками та інформаційними матеріалами для відвідувачів, які приймаються без попереднього запису, першочергово. 

З метою вивчення потреб учасників АТО проводиться їх анкетування. Одним з питань якої є питання з надання органами соціального захисту населення послуг соціальної та професійної адаптації. Здійснюються заходи із соціальної та професіональної адаптації учасників АТО, витрачено 78,3 тис. грн.

Управлінням соціального захисту населення розроблена «Пам’ятка для учасників антитерористичної операції» та направлена  в установи і заклади, які надають соціальні послуги та на сайті  міської ради розміщена «Пам’ятка про порядок надання пільг учасникам антитерористичної операції».

 З місцевого бюджету виділені кошти для розробки програми  СКАУ «Центр допомоги учасникам ООС(АТО)», яка успішно   працює. На цьому сайті можливо прочитати всі законодавчі акти, зміни до законодавства, місцеві програми та всі новини, які стосуються учасників АТО. Також є можливість задати питання в «онлайн- режимі».  

Налагоджено взаємозв’язок із Центром допомоги учасникам антитерористичної операції при облдержадміністрації (визначено відповідального).

        Проведено  УСЗН призначення компенсації на придбання житла 22 особам на загальну суму 17 млн.877 тис. грн. Надано 1 особі тимчасове житло з Фонду тимчасового житла (особа являється учасником АТО та ВПО).

        У 2018 році проведено жеребкування на виділення земельних ділянок серед учасників АТО. Прийняли участь в жеребкуванні 217 осіб. Видано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення 97 земельних ділянок, із них 87 для житлових будинків та 10 для гаражів.

Завдяки місцевій програмі надано допомогу до  Дня незалежності учасникам бойових дій, учасникам операції об’єднаних сил та учасникам  АТО, які знаходяться на обліку в УСЗН для 305 осіб на загальну суму  214,7 тис. грн., а з обласного бюджету надано допомогу в сумі 116,0 тис. грн. Ця програма діє в поточному році. Вже прийнято 350 заяв для надання допомоги.

Достатньою підтримкою для громади міста Покровська являється надання матеріальної допомоги, в тому числі для учасникам бойових дій, учасникам операції об’єднаних сил та учасникам  АТО, а також членам їх сімей. Для цього в місцевому бюджеті виділено 5 млн. грн. Також до свят проводяться заходи, привітання з врученням продуктових наборів, діти загиблих учасників АТО регулярно відвідуються з врученням подарунків працівниками місцевої влади та депутатами.

Члени сімей військовослужбовців, які постійно проживають на території України, зареєстровані за місцем проживання і проживають сумісно з родиною  в м.Покровськ, м.Родинське або с.Шевченко, мають статус учасника антитерористичної операції, або учасника бойових дій що брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення в східних областях України мають можливість отримати одноразову матеріальну допомогу із місцевого бюджету. Для  родин загиблих учасників АТО надається матеріальна допомога на поховання в розмірі 5,0 тис. грн. кожному члену сім*ї   та 20,0 тис. грн. на спорудження надгробка на могилі загиблого.

Всі зареєстровані в управлінні учасники антитерористичної операції та члени їх сімей користуються пільгами на 75% оплату житла та комунальних послуг. Крім того, виділено кошти із місцевого бюджету на оплату 50% пільги на ЖКП  учасникам АТО, у 2018 році витрачено  29,4 тис. грн.

Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” всі учасники АТО отримують щорічну одноразову грошову допомогу до 5 травня, на цей захід витрачено з державного бюджету 518,6 тис. грн. 

          У закладах загальної середньої освіти організовано безкоштовне харчування учнів 1-11 класів, у яких один з батьків знаходиться у зоні АТО або демобілізованих із зони АТО (254 особи); дітей один із батьків яких загинув під час операції об’єднаних сил (3 особи) та під час проведення масових акцій громадського протесту, що відбулися у період з 21.11.2013 по 21.02.2014  (2 особи).

Забезпечено безкоштовним харчуванням вихованців дошкільних навчальних закладів  дітей, в яких один з батьків знаходиться у зоні АТО або демобілізованих із зони АТО (104 особи).

Приділяється увага патріотичному вихованню дітей. Відділом освіти першочергово влаштовувалися до дошкільних навчальних закладів діти дошкільного віку, в сім’ях яких один з батьків-військовослужбовців знаходиться у зоні АТО або демобілізованих із зони АТО. Безкоштовна участь дітей учасників АТО,  в яких один з батьків знаходиться у зоні АТО або демобілізованих із зони АТО у культурно-мистецькій акції до Дня Збройних сил України «Сьогодні славить вся країна своїх синів», виставці «Воїни. Історія українського війська». Проведено виставку «В годину сувору та грізну героями стали вони» до Дня захисника України, виставка «Воїни. Історія українського війська», урок мужності «Сучасні герої» до Дня захисника України.

Відділом Культури, музеєм створені тематичні виставки та експозиції присвячені загиблим учасникам АТО: постійно діюча виставка присвячена загиблим мешканцям м. Покровська   В. Мандрику та В. Казаріну.

          Військовослужбовці залучаються до проведення тематичних заходів:

- урочистий захід-вручення медалі «За службу в АТО. Піски» (посмертно) Шрамко К.М.;

 - урочистий захід до 5 річниці бойових дій на Пісках, з місцевого бюджету були виділені кошти для придбання медалей  для вручення учасникам бойових дій та сім*ям загиблих;

- урочистий захід, присвячений встановленню пам’ятного знаку, присвяченого  подіям Революції Гідності;

- урочистий захід з нагоди Дня українського добровольця;

- презентація виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921рр»;

- урочистий захід до Дня Гідності та Свободи.

  У 2018 році оздоровлено 13 дітей учасників АТО, забезпечено відпочинком -36.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги знаходиться під наглядом лікарів 51 особа з числа учасників АТО.  Протягом 2018 року за медичною допомогою звернулось 154 учасника АТО, з них 19 жінок. Комплексним профілактичним оглядом охоплено 100 осіб. Кількість осіб, які отримали курс амбулаторного лікування - 42, стаціонарно проліковано – 12осіб (проведено 123 ліжко-днів).

Всі звернення забезпечені першочерговим медичним обслуговуванням  учасників бойових дій, з числа учасників операції об’єднаних сил та учасників проведення АТО, в тому числі зубопротезуванням.

У 2019 року з місцевого бюджету було виділено 717 тис. грн. для проведення медичного страхування учасників операції об’єднаних сил та учасників проведення АТО, які безкоштовно застраховані та можуть безоплатно користуватись медичними послугами.

Протягом 2018 року Покровським Центром зайнятості проведено 11 Інформаційних семінарів для військовослужбовців та учасників АТО, в яких прийняли участь 11 безробітних осіб, 13 Семінарів "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці", в яких прийняли участь 21 безробітна особа з числа учасників АТО, 3 особи з числа учасників АТО стали підприємцями за рахунок Фонду Зайнятості. 20 особам надані профорієнтаційні послуги, 25 особам на дані послуги із застосуванням психодіагностичних методик, 12 особам з числа учасників АТО, які не мали статус безробітних, надані профорієнтаційні послуги за ПКМУ від 21.06.2017 № 432.

Протягом 2018 року проведено 6 Центрів розвитку підприємництво за участю 8 осіб з числа учасників АТО.

Так на обліку як безробітні перебували 21 учасник АТО. З них працевлаштовані 6 осіб, в тому числі 3 особи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово.

В УСЗН постійно працює «гаряча  лінія», телефон «довіри»  з питань надання пільг та соціальних гарантій, послуг з реабілітації та медичної допомоги учасникам АТО  та членам їх сімей. Усі бажаючи мають можливість звернутися за допомогою таким чином.

Проводяться зустрічі з представниками Покровсько-Селидівського об’єднаного військового комісаріату, на яких розглядаються шляхи вирішення проблем учасників антитерористичної операції.

Постійно провадиться інформаційна робота через засоби масової інформації, установи і заклади соціальної сфери, громадські організації інформується населення з питань соціального захисту учасників АТО, родин загиблих в ході проведення АТО, ведеться роз’яснювальна робота щодо чинного законодавства, рішень міської ради з цих питань. Розповсюджується інформація щодо прав громадян на соціальний захист і механізм їх реалізації. Щосереди провадяться «Круглі столи» по вирішенню проблемних питань. УСЗН співпрацює з Центром  допомоги учасників АТО по вирішенню проблем учасників АТО та членів їх сімей, яких знаходиться у м. Київ. 

Гаряча лінія підтримки участників АТО (ООС)
0 800-300-101