Щодо дитячого оздоровлення та відпочинку

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України  від 08.04.2019 № 1829/0/202-19/01-16 « Про організацію направлення дітей з інвалідністю» в державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек» відбудеться IV тематична зміна з інклюзивним проектом           «Разом заради розвитку», спрямованим  на формування толерантного відношення до інклюзії, створення рівних можливостей для дітей з особливими потребами. Зазначену тематичну зміну буде присвячено формуванню гуманістичного ставлення до дітей та дорослих з особливими потребами.

Партнерами у проведенні зміни стануть такі громадські організації, як Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Українське товариство глухих», громадська організація  «Всеукраїнське об'єднання Розвиток», Національний  комітет  Червоного  Хреста України.

Відповідно до Порядку направлення  дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 №734( із змінами) до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету в першочерговому порядку направляються діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в тому числі діти з інвалідністю.

Насамперед оздоровляються:

- діти-сироти;

- діти позбавлені батьківського піклування;

- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок  захворювання, одержаного в період участі в антитерористичної операції;

- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадського протесту;

- діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків;

- діти з інвалідністю;

- діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;

- діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

- рідним дітям батьків - вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім'ї;

- дітям із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям;

- дітям із багатодітних сімей.